KRZYSZTOF KIZIEWICZ


film / street culture / dance / theatre / visual / info

Krzysztof Kiziewicz


film | kultura ulicy | taniec | teatr | vis.art

*misc

*Music video

*CommercialINFO/BIO


Instagram

Łona x Konieczny x Krupa - BYM POSZEDŁ
FAME 18: DRIVE
PORSCHE. Napędzani marzeniami
FAME 17: Jesteś swoim...
Ja mam czas
WODY ODBICIA
ASP.GDAŃSK
LOWLANDERS. URBAN TRIBE
FAME 16: ZEMSTA
FAME 11: SMOLASTY x SARIUS
FAME 12: KONKURS
UP TO DATE. THE ROOM ROOM
UP TO DATE. BAGAZ ZYCIA
UP TO DATE. ZA DARMO
POTWIERDZONE INFO - MEFEDRON PIOSENKA WASILKOWSKA
SZPAKU ĆMY
KUBA DĄBROWSKI. PODLASKIE OSTATNI SKOK
THEOSONE
JAN BEDNAREK 
MICHALCZEWSKI DAREK
AXE FINGERBOARD
AXE BRACIA SIEKAJ 
FAME 10: GOLD
AXE DRAGSTER
AXE SOKÓŁ
AXE:AGO
WAJRAK X PODLASKIE
PHOTON - STARTUP
ZAŁOGA NAPRZÓD
MISTER D. TĘCZA
PODLASKIE. NATURA
LUKASYNO - MÓJ ŚWIAT
ECS - POSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ
ECS - LABIRYNT
GABOWE GRĄDY - STAROOBRZĘDOWCY
NIEINNI
IZU UGONOH
HOSPICJUM POMÓŻ IM
ZARAZA - PEZET x JURAS x SOKÓŁ
ŁONA - KALORYFER
LAO CHE - ZOMBI 
SOFA - HARDKOR DISKO 
KINGS OF THE CARAMEL - SCAR 
SARIUS - BIAŁY LEW
SARIUS - TRUMNA
DROGI ZAUFANIA
MUZYKA JEST WSZĘDZIE
PODLASKIE. ANNA SOKÓLSKA
ORGANEK - POGO
DAGADANA - KARTKA...
MOJE MIEJSCE ZAWSZE Z LEGIĄ
BISZ PROMETEUSZ
GYPSY PILL - “RUDY”


ORGANEK - CAŁY TEN FEJM
DOCUSERIES. EB TYMCZASEM
“THE CORE” BALLEN x GÓRNICKI

LAST OST POPR 2222
working on...
ROGERS - THE PUPPETER
TOPPOSI - THE ENGINEER

visual art

vis. HANIA RANI & DOBRAWA CZOHER
vis.Małe Instrumenty
vis.TTM
vis.PRZYBYSZ
vis.BTL

INSTALACJE
kz.pl
vis.SECRET_LOCATION_up2d8

taniec

OVER THE TOP 

WHSB 

TRAVEL

arterapia

DROGI ZAUFANIA Kampania ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zwrócenie uwagi na tragiczne konsekwencje wypadków oraz złe nawyki kierowców. Twórcy kampanii skupiają się na emocjonalnych przekazach, opartych na autentycznych historiach. Narracje bohaterów ukazują długotrwałe skutki wypadków, takie jak kalectwo, traumy, trudności w życiu rodzinnym i zawodowym.

Kampania wykorzystuje krótkie, dynamiczne spoty telewizyjne oraz radiowe o skondensowanej fabule, używając nietypowego dźwięku i szybkich ujęć, aby przekazać emocje i ostrzeżenia. Przekazy edukacyjne są również rozpowszechniane w Internecie i prasie pod hasłem "Złe nawyki dobrych kierowców".

Przy projektowaniu kampanii skupiono się na przekonaniu, że niewielki błąd lub złe nawyki mogą prowadzić do tragicznych wypadków. Slogan "Złe nawyki dobrych kierowców" ma na celu zwrócenie uwagi na paradoksalność sytuacji, w której większość kierowców uważa siebie za dobrych kierowców, pomimo obecności złych nawyków i przekonań.

Kampania jest realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w ramach programu "Drogi zaufania", który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości kierowców oraz zachęcenie ich do zmiany złych nawyków i bardziej odpowiedzialnego zachowania na drodze.Spot dotyczący bezpieczeństwa ruchu drogowego realizowany w ramach programu "Drogi Zaufania".
Bohaterem jest dr Krzysztof Woźniak, medyk sądowy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który na co dzień wykonuje sekcje zwłok ofiar wypadków drogowych.
 


CREDITS


Klient: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Produkcja: Sparing Communication Group 

Kreacja: Marcin Hołota, Mateusz Wojnarowski
Reżyseria: Paweł Aigner, Krzysztof Kiziewicz
Produkcja: Michał Brzeczkowski
Dźwięk: Adam Hryniewicki, Grzegorz Lindemann
Kolor: Sylwester Łukaszuk
Zdjęcia: Krzysztof Kiziewicz, Mateusz Sibik
Asystent operatora, making of: Bartosz Siedlik
Charakteryzacja: Magdalena Tajber

Twórcy dziękują Katedrze Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego za pomoc w realizacji spotu.


CREDITS


Kreacja: Marcin Hołota, Mateusz Wojnarowski
Reżyseria: Paweł Aigner, Krzysztof Kiziewicz
Produkcja: Michał Brzeczkowski
Dźwięk: Szymon Kubas, Grzegorz Lindemann
Kolor: Sylwester Łukaszuk
Zdjęcia: Krzysztof Kiziewicz, Mateusz Sibik
Asystent operatora, making of: Bartosz Siedlik
Charakteryzacja: Natalia Zdrojek

Za pomoc w realizacji spotu dziękujemy:
Panu Pawłowi Wójcikowi z firmy J&P Avax
Prokuraturze Generalnej
Prokuraturze Rejonowej Warszawa- Praga Południe
Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji
Ochotniczej Straży Pożarnej w WesołejKreacja: Marcin Hołota, Mateusz Wojnarowski
Reżyseria: Paweł Aigner, Krzysztof Kiziewicz
Produkcja: Barbara Samborska
Dźwięk: Szymon Kubas, Grzegorz Lindemann
Kolor: Sylwester Łukaszuk
Zdjęcia: Krzysztof Kiziewicz, Mateusz Sibik
Zdjęcia lotnicze: Radek Matud, Paweł Nazaruk /Helidog/
Asystent operatora, making of: Bartosz Siedlik

Kreacja: Marcin Hołota, Mateusz Wojnarowski
Reżyseria: Paweł Aigner, Krzysztof Kiziewicz
Produkcja: Michał Brzeczkowski
Dźwięk: Adam Hryniewicki, Grzegorz Lindemann
Kolor: Sylwester Łukaszuk
Zdjęcia: Krzysztof Kiziewicz, Mateusz Sibik
Asystent operatora, making of: Bartosz Siedlik
charakteryzacja: Magdalena Tajber

Twórcy dziękują Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu za pomoc w realizacji spotu.MEDIAMARKETING PRZY KAWIE


„Zwłoki młodego mężczyzny ze zmiażdżoną głową, prawidłowej budowy ciała. (…) Nieregularna rana, z której wystaje odłam złamanej kości udowej. W rejonie wnęki prawego płuca podbiegnięcie krwawe…” – wymienia bohater jednego ze spotów, dr Krzysztof Woźniak z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który na co dzień wykonuje sekcje zwłok ofiar wypadków drogowych.


– Ubiegłoroczna kampania z udziałem sprawców wypadków odbiła się szerokim echem nie tylko mediach, ale i w środowisku osób zawodowo zajmujących się bezpieczeństwem drogowym. Dostaliśmy setki maili, których autorzy opisywali tragiczne wypadki i ich konsekwencje. To zainspirowało nas do stworzenia kolejnej odsłony – opowiada Marcin Hołota z agencji Sparing Communication Group. To on wspólnie z Mateuszem Wojnarowskim, dyrektorem kreatywnym tej agencji, podobnie jak w ubiegłym roku odpowiada za kreację kampanii.

– Narracje naszych bohaterów pokazują, że wypadek to początek bardzo długiej historii. Składają się one na studium wielowymiarowości tragicznych konsekwencji wypadków drogowych. To opowieści o przegranym życiu zawodowym i rodzinnym, trudnym godzeniu się ze śmiercią bliskich, żmudnych powrotach do sprawności fizycznej i psychicznej, kalectwie, traumie, winie i przebaczeniu. Codziennie na polskich drogach rozpoczyna się dwanaście takich historii, rocznie jest ich ponad pięć tysięcy – mówi Mateusz Wojnarowski. – Doświadczenia zawodowe naszych bohaterów zawsze w którymś momencie zostają pozbawione służbowego uniformu, stają się ich prywatną, emocjonalną relacją – dodaje.

– Budujemy przestrzeń dla wyobraźni: skrótowa forma, dynamiczny montaż, szybkie ujęcia, nietypowy dźwięk. Tu nic nie jest powiedziane wprost – zaznacza Krzysztof Kiziewicz, reżyser spotów telewizyjnych. Drugi z reżyserów, Paweł Aigner uważa, że dzięki temu spoty zostają pozbawione „nachalnej teatralności”.

– Z pozoru nieistniejąca fabuła nadaje 30-sekundowym obrazom sens i wiarygodność. Co najciekawsze, wszystkie słowa wypowiedziane przez naszych bohaterów to są ich przemyślenia i refleksje. Ani jedno słowo nie zostało narzucone im przez realizatorów – mówi Aigner. – Najważniejsze to trafić do emocji i wrażliwości widza, przestrzec, pokazać konsekwencje braku roztropności, ale nie moralizować – dodaje.

Na tegoroczną kampanię oprócz emocjonalnych komunikatów w radiu i telewizji złożą się przekazy racjonalne, rozpowszechniane zwłaszcza w Internecie i prasie. Działania edukacyjne realizowane będą pod hasłem „Złe nawyki dobrych kierowców”.

Autorzy kampanii chcą uświadomić odbiorcom, że wystarczy drobny błąd, złe przyzwyczajenie, by spowodować tragiczny wypadek drogowy. Robią to na przekór samoocenie polskich kierowców, z których aż 95% w badaniach TNS OBOP zaliczyło siebie do grona dobrych kierowców.

– W slogan wpisana jest celowa przewrotność. Nie dyskwalifikujemy tych, którzy oceniają siebie jako dobrych kierowców, choć wcale nimi nie są. Nie ośmieszamy ich i nie piętnujemy. Pokazujemy natomiast, że niemal wszyscy obarczeni jesteśmy złymi nawykami, tkwimy w niesprawdzonych przekonaniach, żyjemy mitami o bezpieczeństwie drogowym, a pomimo to na drodze nie opuszcza nas pewność siebie. Chcemy uświadomić odbiorcom paradoksalność tej sytuacji – mówi Marcin Hołota.

Do opracowania koncepcji graficznej tegorocznej kampanii Sparing Communication Group zaprosiła Balsamstudio z Krakowa.

– Inspiracją do projektu „Dróg zaufania” była odblaskowa kamizelka drogowa, używana m.in. przez uczestników ruchu drogowego czy policjantów. Żaden kierowca nie przejeżdża obojętnie wobec człowieka ubranego w kamizelkę. Taki sam cel przyjęliśmy w naszej kreacji, używając dominującego jaskrawego koloru, aby każdy kierowca, widząc naszą kreację – zwolnił i zastanowił się nad przekazem kampanii. Całość podkreśla mocna i czytelna typografia zamknięta w chmurkach, tworząca dialog z odbiorcą – mówi Krzysztof Kozak, art director w Balsamstudio.

Kampania realizowana jest przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w ramach programu „Drogi zaufania”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.